Мягкую мебель

Меблі для мінімалістичного інтер’єру: поради дизайнера

Мінімалізм в тренді вже не перший рік. І це стосується як декоративного оформлення так і меблевих модулів. Чому? Тому що це практично (ваше житло чи офіс оснащені тільки потрібними модулями і жодних зайвих конструкцій), це економно, це просто і займає мінімум часу для наведення ладу та догляду за меблями. Крім того, саме візуальна легкість, не завантаженість простору створює позитивну атмосферу, жодного ефекту «важкості». А для того щоб навіть за мінімальної кількості меблевих модулів у приміщення ви відчували максимальний комфорт, конструкції відрізняються продуманістю і ергономічністю. А ще майже всі меблі у стилі мінімалізму відносяться до багатофункціональних конструкцій.

До речі, мінімалізм в інтер’єрі можна забезпечити двома способами: використати в приміщення невелику кількість модулів, лише потрібних або використати конструкції виконані в лаконічному форматі без занадто вишуканого декору та в простих/чітких лініях. В будь-якому випадку мінімалізм – це візуальна легкість, це простір та добре освітлені приміщення. Тут комфортно, зручно, практично і навіть затишно. Адже атмосфера затишку у квартирі чи будинку – це основний параметр для комфортного відчуття. І як не дивно, меблі в стилі мінімалізму та інтер’єри в форматі «лаконізму» теж здатні створювати дуже затишну атмосферу.

Отже, облаштовуємо мінімалістичний інтер’єр

В першу чергу, треба визначитися з призначенням приміщення, в якому ви хочете створити атмосферу комфорту за мінімальної кількості меблевих модулів та за допомогою використання меблів саме в стилях лаконічно-практично-функціональних. Питання номер два – матеріали, з яких мають бути виготовлені меблі. Бо, до речі, мінімалізм не обмежує вас в матеріалах. Обмеження стосуються саме кількості меблевих модулів та їх дизайну і декору. Меблеві модулі для мінімалістичного інтер’єру можуть бути виготовлені з:

  1. Натурального дерева;
  2. Металу;
  3. Скла;
  4. Пластику;
  5. Каменю штучного та натурального;
  6. Кераміки.

Головна умова – мінімум, а краще нуль декору, прості лінії, чіткість форм та кольорів.

Щодо самих модулів, то якщо це спальня краще обмежитися таким набором конструкцій як ліжко, тумба, комод, шафа. А от від додаткових елементів у вигляді трюмо, ширми, банкетки чи пуфа краще відмовитися. Хіба, якісь з цих конструкцій матимуть дуже простий на функціональний дизайн. Якщо мова про вітальню, то це диван, крісла, столик кавовий і шафа для книг або для посуду. При цьому кольорова палітра наближена до натуральних відтінків, жодних складних комбінацій як в плані матеріалів так і кольорів.

Для того щоб споживач мав можливість створювати комфортні умови за малої кількості меблевих модулів, виробники пропонують багатофункціональні системи.

Наприклад, за потреби ваше крісло дуже швидко перетвориться на спальне місце, а диван — на повноцінне ліжко. Невеликий стіл кількома рухами трансформується у великий обідній стіл, а спеціальні підліжкові викатні ящики беруть на себе функціонал тумби чи комода (бо використовуються для зберігання різних речей). Приліжкова банкетка в спальні може бути оснащена не тільки місцем для сидіння, а і полками для книг.

Дитячі меблі взагалі виготовляються так щоб «рости» разом з дитиною і збільшуватись в розмірах. Все це досягається використанням спеціальних комплектуючих. Тому навіть за максимально мінімальної кількості меблевих модулів у приміщенні (з будь-яким функціональним призначенням) вам гарантований комфорт та затишок.